Ukradli koledze telefon

Policjanci z komisariatu w Ciężkowicach ustalili i zatrzymali dwóch 16-latków, którzy pozbawili swojego kolegę, wartego 600 złotych telefonu komórkowego. Przedmiot kradzieży został odzyskany, a sprawcy zdemaskowani. Teraz ich sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Kilka dni temu czterech nastolatków spędzało wspólnie czas w domu. Dwóch pośród nich, w tym przyszły pokrzywdzony postanowili przejechać się rowerem. Eskapada jednośladami po mieście nie trwała zbyt długo, ale w zupełności wystarczyła by pozostali na miejscu chłopcy wpadli na pomysł nieuczciwego zarobku. Kiedy tylko 15-latkowie zniknęli za rogiem, pozostali 16-latkowie zabrali pozostawiony w domu telefon kolegi, z którym udali się na ciężkowicki rynek, gdzie próbowali sprzedać go za kilkaset złotych przygodnie poznanym osobom. Kiedy nie znaleźli chętnego, skrzętnie ukryli telefon, a po powrocie kolegów udali, że na temat jego zniknięcia nic nie wiedzą.

Pozbawiony telefonu chłopak nie zgłosił kradzieży i sprawa zniknięcia „komórki” pewnie pozostała by nie rozwiązana, gdyby nie policjanci z Ciężkowic. To oni dotarli do osób, którym chłopcy proponowali nieuczciwą transakcję.
Wykonane przez policjantów czynności doprowadziły do odzyskania telefonu. 16-latkowie zostali zatrzymani, a w najbliższej przyszłości ich występkiem zajmie się sąd dla nieletnich.