Okradł pracodawcę

Kryminalni  tarnowskiej Komendy Miejskiej zatrzymali 53 letniego tarnowianina, pracownika jednej z tarnowskich firm, który wraz z swoim 54 letnim kolegą od końca 2014 roku do połowy 2015 roku, dokonał włamania do hali magazynowej firmy, w której pracował.

Mężczyźni przywłaszczyli sobie  około 10 ton płytek elektronicznych zawierających metale szlachetne takie jak złoto, srebro, platynę czy pallad o łącznej wartości około 250 tysięcy złotych. Wymieniony pracownik dokonał również kradzieży czterech kontenerów plastikowych, w których przechowywane są płytki, o wartości nie mniejszej niż 1600 zł. 53- latek usłyszał zarzuty popełnienia kradzieży z włamaniem  za co grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Tarnowie zastosował wobec wymienionego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy. Drugi z mężczyzn, 54- letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz paserstwa. Złożył wyjaśnienia, po czym Sąd zastosował wobec niego dozór policyjny połączony z zakazem opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Sprawa ma charakter rozwojowy.