Janusz Kwaśniak laureatem

Janusz Kwaśniak
Janusz Kwaśniak

Zakończyła się XVI edycja plebiscytu na „Najpopularniejszego Wójta i Burmistrza Małopolski”. W tegorocznym wydaniu głosowania organizowanego przez „Gazetę Krakowską” oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolskich zgłoszono 60 wójtów i 35 burmistrzów. Spośród nich, decyzją mieszkańców społeczności lokalnych wybrano laureatów: 10 wójtów, którym wręczono „Witosowe kapelusze” i 5 burmistrzów nagrodzonych honorowymi insygniami władzy.

Podczas gali najbardziej cenionych przez mieszkańców gospodarzy gmin nagrodzili: Grzegorz Lipiec – członek zarządu województwa małopolskiego, wiceprzewodniczący sejmiku województwa i jednocześnie przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierz Barczyk oraz redaktor naczelny Gazety Krakowskiej, Wojciech Harpula. W gronie laureatów znalazł się wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, który po raz 6. odebrał symboliczny Witosowy Kapelusz.

– To wyróżnienie chciałem dedykować moim mieszkańcom. Dedykuję je również wszystkim tym, którzy ze mną, na co dzień współpracują. Nie byłoby sukcesu gminy Borzęcin, gdyby nie zespołowa praca – mówił podczas wystąpienia w teatrze, wójt Janusz Kwaśniak. – Pełnienie funkcji Wójta, Burmistrza to służba. Jako samorządowcy mamy tego świadomość i staramy się zaspokoić potrzeby mieszkańców tak, aby ludziom w naszych gminach żyło się lepiej.

W liście gratulacyjnym, skierowanym do wójta Kwaśniaka Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa napisał: „Proszę przyjąć moje zapewnienie o stałej gotowości Samorządu Województwa Małopolskiego do współpracy ze wszystkimi małopolskimi samorządami w działaniach na rzecz rozwoju naszego województwa. Wierzę, że wspólny wysiłek na rzecz kontynuowania budowy nowoczesnego, przyjaznego dla swoich mieszkańców regionu, przyniesie jak najlepsze owoce. Znając działalność Pana Wójta wierzę, że otrzymanie tytułu „Najpopularniejszego Wójta Małopolski” stanie się impulsem do podejmowania nowych wyzwań w działaniach na rzecz lokalnej społeczności”.

„Witosowe kapelusze” odebrali jeszcze m.in.: Marcin Kiwior (Skrzyszów), Sławomir Paterek (Gnojnik), Janusz Kwaśniak (Borzęcin), Marian Zalewski (Szczurowa), oraz Arkadiusz Mikuła (Lisia Góra).