Dąbrowa Tarnowska – Świąteczny kiermasz

Dąbrowa Tarnowska

 

Od piątku 11 grudnia przed Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej trwał I Dąbrowski Bożonarodzeniowy kiermasz świąteczny. To kolejny krok do promocji Dąbrowy – miasta otwartych możliwości. Mieszkańcy gminy chętnie przybywali na zakupy, którym towarzyszył dźwięk piosenek i świątecznych pastorałek. Organizatorzy zadbali o to, aby każda z przybyłych osób otrzymała świąteczny podarunek – w tym roku było to wigilijne sianko wraz z opłatkiem i życzeniami od burmistrza Krzysztofa Kaczmarskiego i pracowników Urzędu Miejskiego. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Jackiem Saratem osobiście składali życzenia uczestnikom kiermaszu.

Na placu targowym można było zakupić ozdoby choinkowe, świąteczne drzewka, a także skosztować przepysznych wypieków i dań wigilijnych. Były pierogi, kulebiaki, kapusta, barszcz, ciasta i wiele innych smakowitości, które można był zakupić na stoiskach Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów oraz Stowarzyszenia Kobiet Wsi Nieczajna. Gospodyniom udało się rozdać oraz sprzedać około 2 tysiące pierogów. Swoje dobrze znane wyroby piekarskie i pachnące chleby oferowała Piekarnia „Sokołowski” z Gruszowa Wielkiego. Tradycyjne „Wyroby Lisieckie” sprzedawała firma „Płatek”. Nie zabrakło też miodów i wyrobów z propolisu z pasieki Tomasza Stanka ze Smęgorzowa.

Boże Narodzenie to święta kartek i wszelakich ozdób choinkowych. Można było je znaleźć na stoiskach: Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, Stowarzyszenia SIEMACHA w Odporyszowie, Warsztatów Artystycznych przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Nieco mroźna pogoda sprawiła, że powodzeniem cieszyła się gorąca herbata i kawa bezpłatnie serwowana na miejscu przez dąbrowski Hotel Cristal Park. Całość wydarzenia uświetniły występy grup kolędniczych z Gruszowa Wielkiego i Nieczajnej Górnej.