Jaskółki w Jodłówce

Jaskółki

 

Adepci UKS Jaskółki Tarnów wrócili z czterodniowego obozu przygotowawczo-treningowego w Jodłówce Tuchowskiej. Wychowankowie trenera Mirosława Cierniaka do dyspozycji mieli nie tylko obiekty należące do placówki w Jodłówce, ale również mogli trenować w terenie. Do tego dochodziły również treningi na profesjonalnie wyposażonej siłowni, a wieczorami pod okiem trenera Mirosława Cierniaka wspólnie oglądano i analizowano mecze żużlowe i mini żużlowe. Warto zaznaczyć, że w placówce organizowane były warsztaty na temat zdrowego żywienia, używek w sporcie i ich skutków ubocznych w życiu. Dzięki temu młodzi zawodnicy mogli dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy, które z pewnością będą im pomocne w przyszłości. Co ważne pobyt w Jodłówce nauczył ich pracy w grupie, wzajemnej współpracy i pomagania sobie.

– Obóz był bardzo udany pod każdym względem i na każdej płaszczyźnie tj. sportowej, integracyjnej i wychowawczej. Wielu z moich adeptów pierwszy raz w życiu wyjechało z domu na tak długi okres bez rodziców. Musieli przezwyciężyć tęsknotę i nauczyć się samodzielności, a to jest bardzo istotne w życiu – powiedział trener UKS Jaskółki. Obóz sfinansowany został ze środków UKS Jaskółki Tarnów przy ogromnej pomocy programu Grupa Azoty START. Jak wielokrotnie podkreślał trener Mirosław Cierniak możliwość uczestniczenia w tym programie to nie tylko prestiż, ale i zaszczyt.

– Poprzez swoje działania pokazujemy, że warto było w nas zainwestować i poprzez to odwdzięczyć za okazaną pomoc. W lecie byliśmy w Gdańsku, a teraz jako jedyny klub mini żużlowy w Polsce wyjechaliśmy na obóz przygotowawczy w zimie. To kolejny krok do przodu – podsumowuje trener Jaskółek. Organizatorzy dziękują firmie SPAW-MAR za użyczenie samochodów do przywiezienia dzieci na obóz.