Gryf na podium

Gryf

W V Ogólnopolskim Turnieju FUTSALIMA Elektrical 2016 w Limanowej GRYF Borzęcin zajął 3 miejsce. W dniach 29-31 stycznia 2016r. rywalizowało 26 drużyn m.in. z Krakowa, Rzeszowa, Bochni, Tych, Będzina, Dukli czy broniącej trofeum nowosądeckiej Trzetrzewini. Borzęcinianie do Limanowej przyjechali chcąc poprawić wynik sprzed roku, wtedy to zakończyli rywalizację na fazie ćwierćfinałowej. GRYF jako jedyny w tym roku reprezentował na tym prestiżowym turnieju Tarnowską Ligę Futsalu.

Borzęcin przebrnął przez sobotnią i niedzielną fazę eliminacji bez większych problemów. GRYF nie przegrał żadnego z czterech meczy dwukrotnie wygrywając swoje grupy eliminacyjne borzęcinianie zameldowali się w ćwierćfinale. Faworyzowana Biznes Liga Kraków objęła prowadzenie, Dawid Curyło wyrównał stan meczu na 1:1. Do półfinału awansowali futsalowcy z Borzęcina lepiej egzekwując rzuty karne. Półfinał z obrońcą trofeum Kamexem Trzetrzewiną był ozdobą turnieju. Na dwa rzadkiej urody gole Rafała Ciesielskiego odpowiadali nowosądeczanie. O awansie do finału decydowały, więc po raz kolejny rzuty karne. Szczęście uśmiechnęło się tym razem do przeciwników, a Borzęcin będąc o włos od finału przystąpił do pojedynku o trzecie miejsce z Lambadą Siepraw. Dwudziestominutowy pojedynek nie dał rozstrzygnięcia i zakończył się wynikiem 1:1. Kolejny raz zawodnicy przystąpili do konkursu rzutów karnych. Trzy razy trafili między słupki borzęcinianie, intencje strzelca wyczuł bramkarz Mariusz Mucek i GRYF Borzęcin mógł świętować miejsce na podium.

Futsalimę 2016 wygrywa drużyna z Limanowej, tamtejszy FB Wojtas. Drugie miejsce dla nowosądeckiego Kamexu. Najlepszym strzelcem Józef Piwowarczyk (FB Wojtas), choć Robert Płachno (GRYF Borzęcin) miał również 10 goli na koncie. Najlepszym zawodnikiem wybrano Mateusza Czaje (FB Wojtas). Najlepszym bramkarzem został Mariusz Mucek (GRYF Borzęcin).